O portalu    Avtorji    Kontakt


 

Velika Britanija nasprotuje evropski zakonodaji o varovanju podatkov

Kategorija: EU | Datum objave: Monday, 30. 09. 2013 | Avtor:

Medtem ko bo v bližnji prihodnosti Evropski parlament glasoval o novi poenoteni zakonodaji, ki bo vladnim agencijam otežila pridobivanje podatkov na spletu, Velika Britanija nad to idejo ni navdušena, saj naj bi bila predlagana zakonodaja preveč omejujoča.

Britanski informacijski pooblaščenec Christopher Graham je na mednarodni konferenci v Varšavi poudaril, da Veliko Britanijo ne zanima “nakupovalni list zahtev” in poudaril, da je predlog zakona preveč omejujoč in nepraktičen. Osnutek zakonodaje je bil predstavljen na začetku letošnjega leta, Christopher Graham pa ugotavlja, da je definicija zasebnosti v posameznih državah članicah preveč različna, da bi poenotena zakonodaja lahko uspela.

Analitiki ugotavljajo, da so Britanci negativno nastrojeni zaradi večih vidikov. Moti jih predaja dela moči iz Westminstra v Bruselj, skrbijo jih manjša podjetja na področju informacijske tehnologije, ki bi lahko zaradi ostrejše zakonodaje trpeli zaradi finančnih kazni pri manjših kršitvah. “Rigidna regulacija je slaba za obe strani,” je poudaril Graham, “saj obljubiš preveč in izgubiš nadzor.”

S tem se ne strinjajo druge članice Evropske unije, ki se jim zdi rigidna in stroga zakonodaja korak v pravo smer. Paul Nemitz iz Evropske komisije je Veliko Britanijo posredno obtožil “kompliciranja in poskusa blokiranja” novih smeric, ki bi bile dobre za vse. “Če kot podjetje varujete osebne podatke svojih strank in ste pri tem rigidni, je to samo dobro,” je prepričan Nemitz, ki še poudarja, da bodo varovanje zasebnosti cenili bolj kot pretirano odprtost.

Vir: Guardian


Arhiv:


Vse vsebine © E-demokracija.si | Avtorji | Kontakt