Simbioza: Starejše najbolj zanima, kako do informacij, zabavali so se tudi s facebookom
Kategorija: Slovenija | Datum objave: Monday, 28. 10. 2013 | Avtor: Barbara KvasKonec prejšnjega tedna se je zaključil projekt Simbioza, ki je tudi letos s pomočjo mladih prostovoljcev starejšim omogočil izobraževanje o osnovah računalništva in mobilne telefonije.
Izobraževalne delavnice so od ponedeljka do petka potekale na 340 lokacijah po vsej državi. Simbioza je v preteklih dveh letih povezala okoli 16.000 starejših tečajnikov in mladih mentorjev. Končne številke letošnje udeležbe pri projektu bodo znane kmalu, do zdaj pa je v tem tednu pri Simbiozi sodelovalo skoraj 3500 prostovoljcev in več kot 4800 tečajnikov.
»Kar se tiče same izvedbe, je vse potekalo po pričakovanjih. Krasno je, super. Prostovoljcev je letos še več kot lani, tečajnikov je bilo zaenkrat malo manj. Bomo videli, kako bo, ko preštejemo vse,« je dejala Ana Stanovnik, ki je pri projektu Simbioza zadolžena za odnose z javnostmi. Tako od tečajnikov kot tudi od prostovoljcev dnevno dobivajo zelo dobre odzive, in nad tem so organizatorji najbolj navdušeni.
Program prilagojen posamezni skupini
»Programe je bilo potrebno prilagoditi glede na sposobnost skupine. Nekaterim gre hitreje, drugim počasneje. Vsi pa so se naučili vsaj osnov. Nekateri so se na Simbiozi z računalnikom srečali prvič,« je dejala Stanovnikova. Tečajnike najbolj zanima splet, saj vedo, da je tam množica informacij, do katerih pa ne znajo priti. »Zanimajo jih urniki trgovin, razporedi predstav, pokazali smo jim, kako priti do spletne banke. Nekateri so presenečeni, da te stvari sploh obstajajo, drugi so potrebovali le nekoga, da jim pokaže, kako priti do informacij.«
Eden bolj zanimivih dni je bil v četrtek, saj so imeli tečaj facebooka, pri katerem so se tečajniki nadvse zabavali. »Pošiljali so si sporočila. Nekatera so bila tudi romantično obarvana, tako da je bilo zelo zabavno,« nam je zaupala Stanovnikova.
Zadnji dan je bil namenjen mobilni telefoniji. Tako je vsak tečajnik na delavnico prinesel svoj mobilni telefon, saj je ključno, da znajo uporabljati napravo, ki je v njihovem dosegu in čim bolje poznati njene zmožnosti. Predstavijo pa jim tudi, česa vse so sposobni pametni mobilniki.
Vir: Dnevnik