Zakaj e-demokracija?
Kategorija: Blog | Datum objave: Monday, 19. 12. 2005 | Avtor: Barbara Kvas
V današnji obliki demokracije, predstavniški demokraciji, je vedno bolj opazen prepad med odločitvami politikov, izvoljenih vsake 4 leta, ter željami, motivi in cilji ljudi. Dejanja, ozadja in interesi političnih predstavnikov in političnih odločevalcev so zelo oddaljena od življenj državljanov.
Demokracija ne deluje dobro, če posamezniki svoja stališča, predpostavke izražajo izolirano drug od drugega, kot se dogaja danes v predstavniški demokraciji.
Individualne privatne pravice se ne morejo pravilno formulirati, kaj šele implementirati, če se ljudje prej ne udejstvujejo v javni debati in s tem razčistijo katera dejstva so pomembna, tako da določena dejstva razdelijo na podobna in različna in potem mobilizirajo komunikacijsko moč v diskusijo o na novo interpretiranih potrebah.
Danes je državljanjstvo smatrano za pasivno, ki posledično vodi v moralno in politično pasivnost, ki se odraža predvsem v zasmehovanju politike in v apatiji državljanov. Ker ljudje niso angažirani v politiki, politične elite niso dovolj nadzorovane, te potem posledično delajo predvsem po lastnih interesih. To vodi do afer in splošno do nezadovoljstva ljudi.